XML Feed

Ponúkame možnosť synchronizácie dát prostredníctvom xml feedu nášho obchodu. Ide o prepojenie Vášho eshopu s naším obchodom. Princíp spočíva v tom, že Vám umožníme získavať informácie o produktoch v elektronickej podobe, ktoré ponúkame vo svojom e-shope. Po úspešnej implementácii feedu sa výrobky "objavia" vo Vašom eshope rovnako ako u nás.


Vďaka xml feedu získate všetky informácie o ponúkaných produktoch, tj. popise, cene, skladovej dostupnosti tovaru a fotografiách. Jednou z veľkých výhod xml feedu je aktuálnosť dát a informácie o danom tovare. Xml feed niekoľkokrát denne aktualizuje informácie o nami ponúkanom tovare.


Xml feed Vám poskytne úsporu času s administráciou Vami zvolených produktov. V prípade, že máte záujem o poskytnutie xml feedu, zaregistrujte sa. Po prihlásení potom budete mať feedy dostupné v osobnej karte v sekcii XML feedy.


S dôrazom odporúčame vykonávanie miernych zmien v importovaných popisoch z dôvodu znevýhodňovania rovnakých obsahov zo strany vyhľadávačov.
Takisto Vám odporúčame vystavovať tovar so skladovou dostupnosťou viac než 2 kusy, aby ste predišli situácii, že tovar bude vypredaný skôr, než Váš zákazník dokončí objednávku.

Rovnako odporúčam xml feed aktualizovať minimálne 1x denne vr. fotografií, popisov, názvov produktov pod. Ak máte možnosť nastaviť automatický import XML Feedu v častejších časových intervaloch ako 1x denne, určite zvoľte túto variantu.

Výhody:


- rýchlosť spracovania dát (môžete načítať tisíce položiek jedným kliknutím)
- aktuálna skladová dostupnosť (prostredníctvom xml feedu môžete i niekoľkokrát denne aktualizovať skladovú dostupnosť nášho tovaru vo Vašom eshope)
- môžete zákazníkom ponúknuť tovar, ktorý je nenáročný na vkladanie a udržiavanie bez toho, aby ste ho mali skladom (hlavne dojčenské oblečenie a doplnky)

Požiadavky:


- e-shop umožňujúci spracovanie xml feedov dodávateľov (je nutné aby Váš eshop túto funkciu ponúkal, prípadne je nutné túto funkciu doprogramovať)
- kompatibilita feedu (rôzne systémy eshopov majú rôzne požiadavky na tvar xml feedu, v prípade potreby Vám ponúkame možnosť úpravy nášho feedu na mieru, pre systém E-shop rýchlo a Shoptet máme už feedy optimalizované)

V prípade, že máte záujem o import nášho tovaru do svojho eshopu, adresa XML feedu sa nachádza po prihlásení vo Vašej osobnej karte.

Neviete si rady s importom nášho tovaru do svojho eshop-rychlo.sk? Nezúfajte, prinášame Vám prehľadný NÁVOD K STIAHNUTIU ako na to!

Nižšie uvádzame vysvetlivky k jednotlivým položkám XML feedu:

PRODUCT - názov produktu
ID_PRODUCT - ID produktu, ktoré nájdete na faktúre a na veľkoobchodnom eshope pri jednotlivých produktoch
SKUPINA - združuje príbuzné produkty líšiace sa farbou či veľkosťou (ak produkt nie je zahrnutý do skupiny, je uvedená skupina 0)
KOD - kód produktu, ktorý nájdete na faktúre
EAN - číselný kód pre označenie tovaru
SORTIMENT - v tejto položke je uvedená celá cesta umiestnenia produktu. Hlavné kategórie a podkategórie sú oddelené oddeľovačom. Napr. Dojčenské Oblečenie| Body| Body dlhý rukáv
SKLADOM – označuje, či je tovar skladom alebo nie, napr. SKLADOM-Áno-SKLADOM
SKLADOVOST - znamená presný počet kusov, ktoré sú aktuálne skladom.
DOD - znamená dobu dodania.
KOLEKCIA- skupina produktov, ktorá má spoločnú vlastnosť, ako napr. vzor, obrázok apod.
VYROBCA - označenie výrobcu produktu
VAHA - označenie váhy produktu v kilogramoch
DESCRIPTION - popis produktu
IMGURL_NO_WATER - obrázok bez loga
CENA_ODPORUCANA_EUR - je odporúčaná maloobchodná cena v EUR
CENA_BEZ_DPH_EU - cena v EUR bez DPH
CENA_S_DPH_EU - cena v EUR vrátane DPH

SÚVISIACE_PRODUKTY - ponúka produkty, ktoré súvisia s práve zobrazovaným produktom
DLE_SLO - informácie z akého materiálu je výrobok vyrobený
VHODNE - určenie, pre aké pohlavie je produkt určený